Avrupa'nın En Büyük Entegre Biyogaz Gübre Tesisi


Seleda Gübre, biyogaz tesisinden elde ettiği kompost kaynaklı katı ve sıvı organik ve organomineral ürünleriyle Türk tarımına hizmet etmek üzere kurulmuş ve 2018 yılında üretim hayatına başlamıştır. Kırklareli Babaeski ilçesinde 200.000 m2’lik alanda bulunan Avrupa’nın en büyük entegre biyogaz gübre tesisinin bir bölümü olan Seleda Gübre, yıllık 60.000 ton granül ve 60.000 ton sıvı üretim kapasitesine sahiptir. %100 yerli ve milli olan tesisin tüm ekipmanları Seleda Teknoloji ekibi tarafından Eskişehir’de üretilmiştir.


 

Gübrelerimiz Hakkında:

 Ürünlerimiz, ülkemiz topraklarına uygun; asidik ve alkali karakterli toprak yapısının düzeltilmesini hedefleyerek üretilmektedir. Humik asit ve kükürt sayesinde toprakta çoraklık ve tuzluluk yapmaz. Aksine toprağı ıslah edip, organik madde miktarını yükseltir, çoraklaşmanın önünü keser ve topraklarımızın kullanılabilir ömrünü uzatır. Ana elementler olan azot, fosfor, potasyum ve kükürtün yanında, humik asit, serbest kalsiyum, çinko, demir ve magnezyum gibi elementler içermektedir. Humik/fülvik asit ve içeriği sayesinde toprakta kaymak tabaka oluşumunu engelleyip, bitki kök ile yumrulara rahat çalışma ortamı sağlamaktadır.

SELEDA gübre üretim fikrinin ortaya çıkışı, ülke topraklarımızın organik maddece yoksul olan topraklarının iyileştirilmesi ve çiftçinin birim alandan yüksek verim alma isteğidir. Bu sebeple yeni, modern ve yüksek kapasiteli tesislerimizde; çiftçiler için uygulaması kolay, toprağa can, bitkiye sağlık katacak ve üretim kalitesini arttıracak gübreler üretmekteyiz. 

 

 

 

Çerez Kullanımı